Podróże

Gdzie rezerwować noclegi?

Kiedy wybierzemy już miasto lub kraj, do którego chcemy pojechać na wakacje trzeba znaleźć środek transportu oraz nocleg. 

Warto też sprawdzić jakie ceny obowiązują na miejscu, aby nie być niemile zaskoczonym, gdy za wodę zapłacimy np. 5 euro. Jednak zwykle największym problemem i osób podróżujących okazjonalnie i zaprawionych podróżników są miejsca noclegowe. Niektóre rejony świata warte odwiedzenia są np. tylko w porze suchej albo w kilku miesiącach w roku ze względu na panujące tam warunki atmosferyczne. Gdy wybieramy się do takiego właśnie miejsca nocleg trzeba zarezerwować z dużym, nie raz nawet rocznym wyprzedzeniem. Ale gdzie znaleźć noclegi?

Najlepszy, największy i najprostszy w obsłudze portal

Booking.com to największy portal umożliwiający dokonywanie rezerwacji online. Można znaleźć tu oferty hoteli, hosteli, apartamentów turystycznych z całego świat, nawet z najmniejszych miejscowości, gdzie są 2 hotele na krzyż. Portal jest prosty w obsłudze, ponieważ w puste okienka wpisuje się destynację, daty pobytu, ilość osób, a potem można zaznaczyć zakres cen, rodzaj zakwaterowania czy nawet czy chcemy zobaczyć oferty ze śniadaniem. Zalogować się można przez konto Facebook czy Google.

Jednak największą zaletą portalu Booking jest to, że rezerwację można odwołać za darmo. Oczywiście każdą ofertę hotelu trzeba czytać bardzo dokładnie, ale większość rezerwacji można odwołać za darmo aż do deklarowanego terminu zameldowania. Niektóre placówki pobierają z góry opłatę za nocleg lub autoryzują kartę kredytową za naszą zgodą. W wypadku apartamentów może być doliczona opłata za sprzątanie. Ale mimo to gwarancja rezerwacji i możliwość elastycznego jej odwołania to największe zalety tego portalu. A po zrealizowaniu 5 rezerwacji automatycznie przystępujemy do programu zniżkowe Genius. A do tego portal po zarezerwowaniu noclegu udostępnia zupełnie za darmo przewodnik online po danym mieście.

Prywatne noclegi rezerwowane online

Bardzo popularny jest portal Airbnb, ponieważ umożliwia znalezienie prywatnych kwater prawie na całym świecie. Na przykład w Niemczech nie jest on dostępny. Noclegi można znaleźć w różnych cenach, ale zwykle doliczana jest też opłata za sprzątanie, a odwołanie rezerwacji nie zawsze jest możliwe za darmo. Mimo to jest to świetna opcja dla osób, które nie chcą spać w hotelu, a chcą wynająć całe mieszkanie czy nawet dom z ogródkiem. Możliwe jest znalezienie noclegów na 1 noc jak i na kilka miesięcy.

Podobnie działa między innymi strona Nocowanie.pl. Dostępne są tu oferty z całej Polski m.in. w kwaterach prywatnych, ale też wiele hosteli z niej korzysta. Wyniki wyszukiwania można segregować np. po lokalizacji czy cenie. Jednak każdorazowo trzeba wysłać zapytanie do miejsca noclegowego czy dany pokój w wybranym przez nas terminie jest wolny i w większości wypadków żeby dokonać rezerwacji trzeba wpłacić bezzwrotną zaliczkę.

Okazje z Facebooka

Na Facebooku można znaleźć wiele grup podróżniczych czy fan page stron biur podróży. Na nich właśnie można od czasu do czasu znaleźć informacje o promocyjnych ofertach i link bezpośrednio do strony hotelu. Niestety najczęściej są one na wybrane dni i nie zawsze będą pasować do naszego terminu wakacji, ale mimo wszystko warto je śledzić, zwłaszcza, gdy wybieramy się na wyjazd typu last minute.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *