Podróże

Kierunki, które musisz wziąć pod uwagę planując wakacje w 2018

Pod koniec roku zwykle planujemy już wakacje na rok kolejny, albo chociaż weekendowe wyjazdu, które uprzyjemnią nam życie. Wybór jest ogromny, a z polskich lotnisk można polecieć coraz dalej i z mniejszą ilością przesiadek. Do tego sieć autostrad w Europie z roku na rok się powiększa, więc na wyjazd można wybrać się z powodzeniem własnym samochodem. Ale gdzie w ogóle warto wyjechać?

Wakacje z dzieckiem

Wyjeżdżając z dzieckiem wiele osób bierze pod uwagę bezpieczeństwo podróży. Popularne kiedyś Egipt. Turcja czy Tunezja otrzymały rekomendację “nie podróżuj” od Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Zatem te bardzo popularne niegdyś kierunki na wczasy z dziećmi odpadają. Co zamiast tego? Do najbezpieczniejszych państw zalicza się m.in. Islandię, Danię czy … Austrię. Islandia to piękny przyrodniczo region a na wyspę można już dolecieć bezpośrednio z Polski. Na miejscu warto wynająć samochód, ponieważ odległości między miastami są ogromne, a do pięknych miejsc nie dojeżdża żadna komunikacja miejska. Z pewnością wakacje spędzone aktywnie na Islandii z dala od tłoku, zgiełku i tłumów innych turystów każda rodzina zapamięta na długo. Do Danii czy Austrii można z kolei dojechać własnym samochodem, co będzie na rękę zwłaszcza rodzicom z mniejszymi dziećmi. Austria nadaje się zarówno na letni wypoczynek – wspinaczka górska, odpoczynek nad jeziorem, zwiedzanie Wiednia, Salzburga, jak i w zimie – narty na lodowcu. Dania z kolei to kolorowy, skandynawski kraj, który jest bardzo przyjazny turystom, ale trzeba liczyć się ze skandynawskimi cenami, o wiele wyższymi niż u nas.

Kierunek całoroczny – Wyspy Kanaryjskie

Również bez problemu, tanio i bez przesiadek z Polski można polecieć na Wyspy Kanaryjskie. Jest to świetny kierunek podróży, ponieważ przez cały rok panuje tam ładna pogoda. Co prawda nie można oczekiwać upałów 30 stopniowych w grudniu, ale mimo to będzie tak o wiele cieplej niż w Polsce i z tego powodu, wiele osób wybiera ten kierunek, aby się po prostu wygrzać czy popodziwiać cuda natury i ładne plaże, kiedy u nas jest zimno.

Gruzja – wczasy nad Morzem Czarnym

Gruzja jako kierunek wyjazdu nadal jest dla Polaków egzotyczna. Ale z roku na rok coraz więcej osób się tam wybiera czy to korzystając z wycieczek zorganizowanych z biurem podróży czy też zaplanowanych samodzielnie. Największym atutem Gruzji jest po prostu różnorodność. Urokliwe Tibilisi z elementami nowoczesnej architektury, nadmorskie wioski z przyjaznymi mieszkańcami zapraszającymi do skosztowania domowych owoców i alkoholi czy też piękne kurorty Ureki, Batumi i Kobuleti. Ze względu na lokalizację w Gruzji panuje kilka stref klimatycznych, co też podczas wyjazdu należy wziąć pod uwagę. Warto zaplanować sobie trasę zwiedzania przed wyjazdem, ale też zostawić wolny czas na “po drodze”, ponieważ można trafić na wiele ciekawych miejsc, jeszcze nie opisanych w przewodnikach. Można też spędzić tydzień na plaży. Warto też zaznaczyć, że Gruzja jest bezpiecznym miejscem na wyjazd z dziećmi i świetny urlop z całą rodziną.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *